KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Odeslat
ČLÁNKY

Umělá sladidla cukrovku neřeší

Podle nejnovějších výsledků vědecké studie umělá sladidla léčbu cukrovky nepodporují, ale naopak zvyšují její riziko! Buďte obezřetní, pokud vaše děti konzumují slazené pochutiny. Přesvědčte se, zda neobsahují umělá sladidla...Nikdo přesně neví, co tyto syntetické chemikálie v lidském organismu způsobují a co vyvolávají.

 

Spotřeba sladidel nebezpečně stoupá

V současnosti zažíváme obrovský boom v konzumaci umělých sladidel. Téměř žádný spotřebitel si neklade otázku ohledně jejich bezpečnosti, ale jaká je skutečná pravda? Nejsou tato chemicky syntetizovaná sladidla ještě mnohem horší pro naše organismy nežli přirozený cukr? Výsledky nové vědecké studie dokazují, že u některých lidí mohou běžně používaná nízkokalorická umělá sladidla zvyšovat riziko obezity a diabetu druhého typu.

Všichni je již známe: sacharin, sukralóza a aspartam…stále diskutované mezi odborníky i laiky a hojně používané v potravinářství i v kosmetice, produktech pro malé děti i pro dospělé. Ve studii se ukázalo, že umělá sladidla mění druhové složení střevní mikroflóry a tím snižují toleranci ke glukóze, čímž zvyšují sklon k obezitě. Závěry této studie jsou překvapivé, protože prý podle slov mikrobiologa M. Balsera nikoho ani nenapadlo pátrat po této souvislosti.

Kolik takových přehlédnutí je ještě okolo nás?

Mezi odborníky se mlčí se o tom, že již dříve byl odhalen vztah mezi užíváním umělých sladidel a některými metabolickými poruchami!

Kdy bude ten pravý čas?

Našli se kritici, kteří vnáší okolo této problematiky pochybnosti. Evropská autorita tedy Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) je zdrženlivá a sama si posoudí, zda se její experti budou těmito údaji hlouběji zabývat, protože studie, která na tento problém poukázala měla omezený rozsah. Je známo, že existuje již celá řada seriózních vědeckých prací, které prokazují, že nízkokalorická sladidla nemají vliv na obezitu, cukrovku ani chuť k jídlu.

Léková poradkyně PharmDr. Martina Rabatinová vysvětluje, že umělá sladidla jsou ve většině případů syntetické látky, které nejsou pro náš organismus přirozené. To, že jsou k dostání studie, které vyvrátily podezření o jejich nebezpečnosti, ještě neznamená, že je máme konzumovat ve velkém měřítku každý den. Malé děti se s nimi setkávají velmi často ve vitamínech, nápojích, zubních pastách…a to je jen začátek. Budete dlouho čekat na vyjádření EFSA?

Reference