KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Odeslat
ČLÁNKY

Parazité a ohrožení našeho zdraví

aneb jak se máme v těch parazitech a reklamách na detoxikaci vyznat? ...detoxikační poradci, detoxikační kúry, parazité, plazmový generátor, biorezonance... Pokud opravdu chcete vyřešit svůj zdravotní problém, začněte hledat u sebe, ne v parazitech!

 

V poslední době jsem dotazována: „Jaký si máme udělat názor na problematiku parazitů?“ Dotazy souvisejí se šířením poplašných zpráv a nevkusných reklam na internetu, které ukazují odpudivé obrázky tkání a orgánů (upozorňuji zvířat, nikoliv lidí). Cíl reklamy je jediný, vyvolat v nás strach z parazitů a donutit nás ke koupi „léků“ na jejich odstranění. Musím tedy hlavně upozornit na to, že se o léky jednoznačně nejedná. Takže o léčbě zde nemůžeme hovořit.

Váš názor na problematiku je vždy jen na vás. Pokusím se tedy napsat pár myšlenek, které vám pomohou k vytvoření vlastního postoje a zachování klidu.

Zdravotní situace v České republice

V současné době je parazitární situace v České republice velmi lichotivá. Počet hlášení parazitárních infekcí za minulý rok v naší zemi je ve stovkách, nikoliv tisících a desetitisících. Úmrtí jsou v rámci jednotek! Pokud by při pitvě zemřelého člověka byl zjištěn parazit, musí se tato skutečnost hlásit.

Většinou se jedná o parazity dovežené ze zahraničních cest a dovolených. Mezi nejčastější patří střevní parazitický prvok Lamblie střevní (Faraonova kletba) a krevní parazitický prvok (Plasmodium) vyvolávající malárii. Obyvatelstvo vyspělého světa parazity téměř vymýtilo. Pozor, situace v rozvojových státech je zcela odlišná!

U některých lidí se akutní střevní potíže způsobené Lamblií mohou přetransformovat v chronicé stádium. Následně po několika letech, když se u něj projeví nějaké zdravotní potíže, si již dotyčný nevybaví, že měl v Egyptě střevní potíže.

Kde se u nás stále parazité nacházejí jsou zvířata jak domácí, tak divoká. Parazité jsou jak vnitřní (červy), tak vnější (blechy, klíšťata,..).

Co je na parazitech špatného?

Je potřeba uvědomit si, že parazité jsou organismy větší nežli bakterie, viry a plísně avšak menší nežli námi oblíbená zvířata. Jako s těmi menšími i většími žijeme v harmonii a rovnováze, stejně tak je potřeba se na to dívat i ze strany parazitů.

Pokud máte v pořádku své kožní a buněčné membrány, tak vám ani bakterie, viry ani plísně nezpůsobí žádné onemocnění. Prostě jsme s nimi ve společné symbióze. Jsme-li oslabeni psychicky nebo fyzicky, náš obranný mechanismus polevuje a tudíž může dojít k rozvoji infekce. Velmi jednoduchým příkladem je opar rtu způsobený virem Herpes simplex, který máme povětšinou od narození ve svém těle. Jsme-li tedy v pohodě psychické i fyzické, opar se nevytvoří. Jsme-li oslabení, u mnohých lidí je to první předzvěst onemocnění – angíny, chřipky atd.

Na svém tělním povrchu máme obrovské množství bakterií byl by nesmysl dezinfikovat se (každý den, každou vteřinu). Laboratorní pokusná zvířata, žijící ve sterilním prostředí záhy hynou, protože svou přirozenou bakteriální mikroflóru potřebují.

Je to tak tedy s těmi proklamovanými parazity?

Mnozí z nás se v dětství setkali s infekcí roupa dětského. Je to banální infekce. Lékař nasadí antiparazitikum a roup je z těla ven. Proč by v nás zůstával? Jak a kam by se mohl schovat? Podle mého názoru je vhodné udržovat naše tělo ve střehu a úmyslně se nevyhýbat přirozenému kontaktu s vnějším okolím, ke kterému patří i parazité.

Je-li tedy integrita našeho těla v pořádku a máme-li pevné zdraví, žádný parazit si na nás netroufne, protože i kdybychom se s ním setkali, tak si sním naše tělo poradí. Naopak nám trénuje naši obranyschopnost.

Zvířata a parazité

Veterinární problematika je stále aktuální. Domácí i divoká zvířata je tedy na místě pravidelně odčervovat a ošetřovat přípravky proti vnitřním i vnějším parazitům. Jste-li důsledný chovatel, tak se nemusíte parazitů obávat.

Jen je potřeba uvědomit si, že většina vývojových stádií (larvy, kukly) různých parazitů není okem viditelná. Jejich největší výskyt je v okolí pravidelného výskytu zvířete - pelíšek, miska se žrádlem atd.

Domnívám se, že pokud dojde k přenosu parazita ze zvířete na člověka, tak zdravý organismus si s ním poradí a odstraní ho ze svého těla. Jak je to u lidí oslabených, imunosuprimovaných atd. těžko říci... Naším cílem je mít co nejzdravější tělo, aby nezvaní hosté u nás nenašli pohoštění!

Hledání podstaty zdravotních potíží

Pokud máte zdravotní potíže a chcete si opravdu nechat vyšetřit tělní tkáně na přítomnost parazitů, obraťte se na klinické pracoviště (mikrobiologie nebo parazitologie). V každé nemocnici vám poradí.

Bohužel zdravotní problémy jen líbivě souvisí s parazitárními infekcemi. Chcete-li vyřešit svůj zdravotní problém od základu začněte hledat u sebe, ne v parazitech! Jinak by to bylo příliš jednoduché - co myslíte? Je to jen alibistické přehazování zodpovědnosti za své zdraví na parazity. Jde o jinou formu přístupu k nemoci. Někdo se spoléhá na tablety, někdo se pohodlně spoléhá na plazmový generátor.

Vždy, pokud se chcete uzdravit a zdraví si udržet, tak je to vědomý proces, plný píle, úsilí a vytrvalosti!!

Reference