KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Odeslat
ČLÁNKY

Nepohyblivost? Ekonomická hrozba 21. století

Je to neuveřitelné, ale množství diagnóz, které se pojí k onemocnění postihujících ‪svaly‬, klouby‬, šlachy, úpony a periferní nervy‬ jsou přibližně dvě stovky. Proto jsou nemoci pohybového systému ekonomickou hrozbou 21. století.

 

Reálná situace

Nemoci pohybového aparátu celosvětově postihují až 100 milionů pacientů ročně. Jsou provázeny bolestí, omezenou funkcí a výrazným zhoršením kvality života. Nejčastěji se jedná o bolesti zad, krku, artrózu a záněty kloubů.

Zhruba 200 diagnóz souvisí s onemocněním pohybového aparátu.

Celosvětově je více než 20% ze všech invalidit z důvodu nemocí pohybového aparátu. Statistiky dále uvádějí, že nemoci pohybového aparátu způsobují až 50% všech pracovních absencí a až 60% všech dlouhodobých pracovních neschopností. Šokující je zjištění, že má 44 milionů zaměstnanců nemoc pohybového systému jako důsledek jejich pracovní činnosti.

V jakém stavu je váš pohybový aparát?

Situace je v České republice horší nežli v celosvětovém průměru! V ČR patří nemoci svalové a kosterní soustavy mezi nejčastější příčinu invalidity a tvoří až 31% všech invalidit. Patříte-li do skupiny, která má potíže s pohybovým aparátem zvolte masáže, rehabilitační cvičení nebo jógu vždy pod vedením zkušeného instruktora.

V pracovní neschopnost vás může uvrhnout přetěžování karpálního tunelu, tedy oblasti zápěstí, z důvodu nesprávného úchopu počítačové myšli, nebo krční páteř kvůli nevhodnému kancelářskému nábytku či špatnému umístění monitoru. Avšak ani pokladač dlaždic na tom není se svými koleny o mnoho lépe. Vybírejte si. Starejte se o své pracovní prostředí a bezpečí. Prevence je nejsnadnější cesta!

Reference