KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Odeslat
ČLÁNKY

Jsou žilní choroby hrozbou? 2. část

Hemoroidy prokazatelně souvisejí s křečovými žilami. Výskyt obou nemocí je velmi častým problémem 21. století, protože se začaly rozšiřovat i mezi mladé lidi. I když to tak není vnímáno, tyto závažné potíže se pojí k chronickému onemocnění žilního systému. Zhoršování potíží lze zpomalit nebo zastavit kompresní terapií, cvičením, venofarmaky a především odstraněním rizikových faktorů.

 

Křečové žíly a punčochy

Mnoho pacientů toto onemocnění bagatelizuje a neuvědomuje si, že jim přímo snižuje kvalitu života. Žilní choroby se nikdy nevyskytují izolovaně, ale vždy v kombinaci s celkovým narušením cévního a žilního systému.

Největší význam má kompresní terapie!

Nejdůležitějším opatřením proti dalšímu rozvoji nemoci je kompresní terapie. Dnes jsou k dispozici kompresní punčochy zhotovené z příjemných materiálů, které jsou vhodné i pro muže. Navíc není problém sehnat punčochy vyrobené na míru. Pro jejich snadné oblékání je k dispozici kovová konstrukce, díky které oblékání zvládne i silově méně zdatný člověk.

I když je v současnosti kompresní terapie dostupná pro všechny, jen málo pacientů ji využívá pravidelně. Odmítání punčoch nebo bandážování je největší chybou domnělého nepohodlí, kterou pacienti v případě těchto potíží dělají. Jde jen o neznalost a nepochopení příčin vzniku a rozvoje této choroby.

Venoaktivní léky nemají tak obrovský efekt v případě křečových žil jako je efekt získaný pomocí kompresní terapie!

Cvičení nohou

Velmi nápomocné při nejrůznějších potížích s končetinami je jejich pravidelné cvičení, které zahrnuje protahování prstů, kroužení v kotníku a polohování obou končetin u ležících pacientů. Vždy procvičujte obě končetiny i v případě, že máte nepříjemné příznaky chronické žilní choroby jen na jedné končetině.

Venoaktivní léky - venofarmaka

Na trhu naleznete jak léčivé přípravky vázané na lékařský předpis a volně prodejné tak mnoho doplňků stravy. Můžeme vám doporučit léčivé přípravky, u nichž je ověřena dlouholetá klinická zkušenost a u nichž je známa bezpečnost, účinnost a především kvalita. V současnosti je trh zaplaven doplňky stravy, které jsou doporučovány právě pro křečových žil a hemoroidů. Tam bychom vás upozornili na rozdílnou míru kvality. Cena nemusí neodpovídat kvalitě a účinnosti! Tyto přípravky mohou zmírnit potíže, ale nevyřeší je! Obraťte se na nás. Poradíme vám, jaké přípravky jsou vhodné právě pro vás.

Venofarmaka fungují jedině v kombinaci s odstraněním rizikových faktorů!

Každý kdo má žilní onemocnění, tak ví, že jsou k dostání gely a masti při pocitu těžkých nohou, na otoky kotníků a žilní záněty. Ale upozorňujeme, že tyto kožní přípravky přinášejí jen úlevu. Používání těchto přípravků musí být vždy součástí komplexní léčby (změna životního stylu, cvičení, kompresní terapie a užívání venofarmak). 

Pro případ hemoroidů jsou nápomocné sedací koupele ze sušené dubové kůry. Tyto koupele docílí stažení a úlevy v oblasti konečníku. Pokud vám z časového důvodu nevyhovuje příprava koupelí, na trhu jsou k dostání masti s účinnými látkami proti krvácení, svědění a nepříjemné bolesti v pánevní oblasti. Nikdy neopomínejte procvičování pánevních svalů, častou změnu polohy při jednostranném stání nebo sezení, dostatečný pitný režim a vhodný způsob vyprazdňování. 

Žilní chirurgie

Křečové žíly nejsou z estetického hlediska vítaným problémem, ale jejich chirurgické odstranění nezabrání tomu, aby docházelo k dalšímu poškozování žilního systému. Jste si jisti, že skutečně chcete narušit funkci svého přirozeného žilního řečiště i přes to, že tyto zákroky bývají hrazeny zdravotní pojišťovnou? Žilní chirurgie různými metodami (chemickou látkou, laserem, radiofrekvenčně atd.) zataví a přeruší problematickou žílu. Nebude vám ale funkční žíla ve stáří chybět?

Začněte jednat co nejdříve! Vnímejte své tělo!

Reference