KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Odeslat
ČLÁNKY

Chcete lékárníka s dobrým srdcem?

Pokud o něj stojíte, je potřeba podpořit ho, dokud je čas. V dnešní době řetězcových lékáren ty malé s pozitivními osobnostmi a selským rozumem zanikají. Proč? Protože se finančně nejsou schopny zajistit. Kdyby na malém městě zrušili ordinaci lékaře, mnoho lidí by bylo rozhořčeno, avšak zanikne-li lékárna, nikomu to výrazně nevadí. Budujte vztah se svým oblíbeným lékárníkem stejně jako s rodinnými lékařem. Určitě se vám to vyplatí.

 

Ráda bych se s vámi podělila o svůj názor a pohled na aktuální situaci v českém lékárenství. Není to tak dlouho, co působím v reálné lékárenské praxi, avšak myšlenky o tom, dělat lékárenství jinak, jsou mnohem starší. Během studia na velmi náročné vysoké škole si ani neuvědomíte, že pod nátlakem všech povinností a zkoušek, nemáte dostatek času ani prostoru rozvíjet své selské uvažování a diskutovat své názory. Je to záměr systému? Nebo náhoda?

Lékárenství je součástí zdravotnictví. Informace získané během studia farmaceutické fakulty v České republice jsou velmi rozsáhlé a podrobné. Absolventi umí vyhodnotit nejrůznější interakce léků. Šíře znalostí je obrovská a snadno předčí znalosti lékaře o lécích. Proto je vhodnější informovat se o vlastnostech léků u zkušeného lékárníka nežli u lékaře. Lékaři mají praktické zkušenosti ze svého oboru a souboru léků, které jsou v tomto oboru používány. Největší přehled mají lékaři interního lékařství a lékárníci. Je však na každém z nich, jak s nabytými informacemi naloží.

Proč lékaři vyhledávají alternativní medicínu a léky by často sami neužívali?

Některé studenty a následné absolventy farmaceutických fakult trápí nejrůznější otázky, typu jak vysvětlit lidem, aby si neubližovali při užívání léků, jak léky nekombinovat a proč, jak jim zdůraznit, že číst příbalový leták má smysl a další. "Zkušení lékárníci" vám jako čerstvému absolventovi farmaceutické fakulty opakují, že klienti stejně nemají o tyto informace zájem a že je to jen plýtvání vaší energií. Avšak nikdy mi to nedalo a s každým svým klientem se snažím navázat komunikaci a předat mu alespoň nějakou informaci, která by jej mohla obohatit.

Nejde o léky. Jde o vaše zdraví.

Naštěstí jsem zjistila, že tvrzení "zkušených lékárníků" je mylné! Proč by jste jinak sháněli informace o nežádoucích účincích, o interakcích, bezpečném užívání léků nebo jejich uchovávání po internetu? "Zkušení lékárníci" si pod tíhou svých problémů a nabubřelosti nevšimli toho, že potřebné informace vám mohou předávat právě oni. A proto si pečlivě vybírejte a hledejte skutečné odborníky, kteří vám chtějí a umí pomoci.

Potřebujete informaci o lécích, ale nevíte, kde je sehnat?Koupím-li si automobil, potřebuji manuál a servis, který mi pomůže, nevím-li si rady. Toto byl jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla pro realizaci odborného webu Lekvita o bezpečném užívání léků a prevenci.

Běheme praxe v lékárně zjistíte, že všechny nabyté informace, prostě nelze uplatnit. Důvodem je nedostatek času na reálný kontakt mezi lékárníkem a klientem. A navíc...pacienti na takový servis zatím nejsou zvyklí.

V naší lékárně rozšiřujeme a vylepšujeme své služby. Přijděte za námi se svými dotazy.

Pokud by jste měli chuť a zájem, v současnosti mne zastihnete v Lékárně Lékařský dům, Praha 7, a.s., kde vykonávám funkci vedoucího lékárnika. Přijdete-li do naší lékárny, zjistíte, že zde máme mnoho bylinných preparátů, superpotraviny i aromaterapii. Máme fukční laboratoř a proto pro Vás rádi zhotovíme individuální přípravky - masti, roztoky, čípky, atd. Nejen sortiment, ale i spektrum poskytovaných služeb se snažíme neustále zlepšovat a rozšiřovat.

Mezi námi lékárníky a farmaceutickými asistenty najdete osobnosti, které vás skutečně chtějí vyslechnout, promluvit si o problému a zkusit najít řešení vhodné pro vás. Je jen na vás, aby jste nám dali najevo, že o tuto komunikaci stojíte. Těšíme se na vaši návštěvu!

Reference: